19 Листопада 2017 19:51
Інтернет простір м.Вінниця.
   Е-майл:  
   Пароль:  
   Реєстрація  
   Забули пароль?
 Eng | Рус | Укр 
Головна
Новини
Фотогалереї
Форум
Чат
Пошук
Головна
Дитячі омбудсмени Вінниці
Звернення від громадян
Фотогалереї
Форум
Посилання
Мапа сайту
Пошук
Опитування
Чат
Ваша думка
Ми хочемо дослідити, які вікові категорії відвідують наш сайт


 
Дивитись опитування >> 

Погода
Дитячі омбудсмени Вінниці    

  1. Звернення >>


18 жовтня відбулися вибори омбудсменів ІІІ каденції!

  

    Дитячі омбудсмени Вінниці (3 каденція) 

123.gifz_fe31f980.jpg

        Дитячий омбудсмен Вінниці –  це громадський представник прав дітей в місцевій владі, а також в державних органах – всюди,  де потрібно адвокувати та захищати права дітей.  Омбудсмени 3 каденції шляхом відкритого конкурсу серед учнів усіх шкіл міста у жовтні 2011 року були обрані за результатами суворих випробувань –  письмових творів, публічних дискусій, рольових ігор, захисту програм своєї діяльності у присутності міського голови.

   Після спеціалізованого навчання за участю психологів, юристів, фахівців з соціальної роботи омбудсмени з початку учбового року розпочали активну правозахисну діяльність.

  

   Даний проект буде працювати протягом 2-х років – до закінчення уповноваженими з прав дітей середньої школи. У 2013 році буде проходити наступній відкритий конкурс та обрання нових омбудсменів (умови проведення конкурсу).

                       Новини

На передодні Нового року, 26 грудня, дитячі омбудсмени разом з працівниками ВМЦСССДМ та служби у справах дітей відвідала дитячий притулок "Добро". Концертна программа була у вигляді караоке. Діти співали та розважались, грали в шахи, а по закінченню програми діти отримали солодкі подарунки, від голови ради підприємців міста - Леоніда Марценковського. Це вже не перші відвідини цього притулку в цьому році, ми вже були в цьому притулку, але з дещо іншою программою, а саме "Право наймолодшим". Надіємось, що в Новому році, ми будемо більше відвідувати наших друзів із притулку "Добро" 

                                           

19 грудня 2012 року в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася зустріч Валерії Лутковської з дитячими омбудсменами міста Вінниці, які беруть активну участь у розв’язанні нагальних проблем охорони дитинства свого міста. Діти мали змогу особисто поспілкуватися з Уповноваженим з прав людини та його Представниками за пріоритетними напрямами діяльності .

На початку зустрічі Валерія Лутковська ознайомила юних омбудсменів із діяльністю Секретаріту Уповноваженого з прав людини та його структурою. Серед пріоритетних напрямів діяльності Уповноважений визначила – дотримання прав дитини, недискримінація та гендерна рівність, реалізація національного превентивного механізму, питання захисту персональних даних, експертиза законодавства на відповідність міжнародним стандартам з захисту прав людини. Валерія Лутковська підкреслила свою зацікавленість у співпраці з громадськістю та повідомила про створення експертних рад, Консультативної ради, тощо.

У свою чергу, діти поділилися досвідом своєї громадської діяльності у сфері захисту прав дітей у місті Вінниці, розповіли про проведену просвітницьку діяльність серед школярів. Зустріч відбулася у форматі відкритого діалогу. Відповідаючи на запитання дітей, Валерія Лутковська та її Представники розповіли про можливі шляхи реагування Уповноваженого з метою запобігання порушенням прав дітей і сприяння їх поновленню.

За активну участь у громадській діяльності, спрямованій на захист конституційних прав дитини, проведення правоосвітницької діяльності та розбудову дитячого правозахисного руху в Україні Подяками Уповноваженого відзначено дитячих омбудсменів міста Вінниці:

 • Марину Атаманенко
 • Марину Басюк
 • Юрія Глущука
 • Сергія Дегтярьова
 • Євгенію Любченко
 • Тимура Мустафаєва
 • Анастасію Остапець
 • Ігоря Перекрестенка
 • Анастасію Саєнко
 • Віталія Сахарова
 • Вероніку Ткачук
 • Наталю Шуляк

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська подякувала дітям за активну громадянську позицію та висловила побажання щодо подальшої співпраці.

 

У листопаді лідери учнівського самоврядування та дитячі омбудсмени Вінниці спілкувались з своїми колегами у Львові. Упродовж трьох днів, з 7 по 9 листопада, наші школярі обмінювались досвідом стосовно організації учнівського врядування, участі шкільної громади у житті міста, а також знайомились із містом, у якому деякі діти були вперше у житті.
Цьогоріч на одній із зустрічей з міським головою Володимиром Гройсманом шкільні лідери висловили бажання розширювати коло своїх знайомств із такими ж активними старшокласниками та обмінюватись із ними досвідом. Тоді очільник Вінниці запропонував дітям самостійно обрати місто, до якого вони б хотіли поїхати. Школярі вирішили, що перша робоча зустріч має відбутись саме у Львові.
У перший день поїздки вінницька делегація зустрілась із представниками учнівського самоврядування міста Лева. Зокрема, вінницькі школярі цікавились, як саме організована робота шкільних урядів, у яких міських проектах та акціях вони беруть участь та яким чином шкільні громади співпрацюють між собою.В свою чергу юних львів’ян вразило те, що вінницька молодь не лише має підтримку з боку керівництва усіх загальноосвітніх закладів, а й з боку міської влади. Вінничани розповіли своїм ровесникам, що шкільні лідери та дитячі омбудсмени можуть безперешкодно звернутися до керівництва міста щодо вирішення тих чи інших питань, які сьогодні турбують школярів. «Крім того, шкільні лідери Вінниці вміють організовувати школярів та долучати їх до участі у загальноміських, благодійних, розважальних та інших акціях і заходах, - розповідає начальник відділу виховання та позашкільної роботи департаменту освіти Вінницької міської ради Ірина Кравець. - У Львові ж співпраця шкільних громад ще не налагоджена, відтак, збори між представниками уряду різних шкіл не відбувається. На сьогоднішній день уряд того чи іншого закладу обмежується організацією лише конкурсів, які проводяться безпосередньо у їхній школи».Загалом, і львів’яни, і вінничани отримали масу задоволення від спільної роботи. Навесні «парламентарі» львівських шкіл планують приїхати до Вінниці на традиційну «Школу лідерів», яка проходить під час весняних канікул на базі Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної.

26.10.12 дитячі омбудсмени Вінниці зустрілись з іноземним фахівцем Роберт ван Гамереном - фахівецем у сфері міського планування; керував проектами міської реконструкції у ряді міст Нідерландів. Зокрема, в таких містах як Гаага, Роттердам. Виконував консультативні проекти для міст Італії, Таїланду, Китаю. Викладав в університетах міст Делфт та Роттердам. Під час зустрічі йому розповіли про роботу дитячих омбудсменів, та мали можливість висловити свою точку зору з питання велодоріжок в нашому місті.

 


Догори
 


Ваша пошта >>